Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

 

Dyrektor i cała społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Krakowie 

zaprasza do udziału w obchodach

 

EUROPEJSKIEGO TYGODNIA ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

 

które odbędą się w dniach 16-20 października 2017 roku 

 

POD HASŁEM

UCZEŃ Z DYSLEKSJĄ TEŻ CZYTA KSIĄŻKI”

 

Już po raz czwarty ZSO nr 5 jest organizatorem Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, na który to złożą się różnego rodzaju działania: wykłady, konsultacje, gry i zabawy edukacyjne, konkursy, wystawy, rozgrywki sportowe, warsztaty adresowane do różnych odbiorców: nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Spotkania będą odbywać się w obiektach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 oraz Specjalistycznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie.

 

Gimnazjum nr 14 oraz XIV Liceum Ogólnokształcące są liderami w kształceniu uczniów z dysleksją i posiadają certyfikaty z wyróżnieniem Polskiego Towarzystwa Dysleksji „Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją”

 

ZOBACZ PLAKAT INFORMACYJNY

 

 

Patronat honorowy: 

 

Prezydent Miasta Krakowa

Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego

Rektor Akademii IGNATIANUM

Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Dysleksji

Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna 
dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi

 

 

              

 

PROGRAM

 

1 DZIEŃponiedziałek, 16 października  2017, godz.: 17.00 – 19.00 – „ŁĄCZENIE TEORII Z PRAKTYKĄ”.

OFERTA SKIEROWANA DO RODZICÓW I NAUCZYCIELI

 1. Wykład „Wpływ zaburzeń dyslektycznych na sferę emocjonalną nastolatka”.
 2. Wykład „Matematyczne potyczki dyslektyka”.
 3. Konsultacje, porady indywidualne na terenie Naszej szkoły dla rodziców i nauczycieli, prowadzone przez psychologa i pedagogów ze Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej dla dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie.

Miejscem spotkań będzie ZSO nr 5. Prelekcję poprowadzą specjaliści z SPPPdDzNE w Krakowie. Uczestnicy zyskają okazję do nabycia dobrych praktyk w obszarze nauczania i emocjonalnego funkcjonowania uczniów z dysleksją, jak również będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji.

 

2 DZIEŃwtorek, 17 października  2017, godz.: 12.00 – 16.00 – KONSULTACJE INDYWIDUALNE DLA RODZICÓW, BADANIA I WARSZTATY DLA UCZNIÓW ZSO NR 5

OFERTA SKIEROWANA DO RODZICÓW ORAZ UCZNIÓW

 •  1. Dzień otwarty Specjalistycznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi  w Krakowie (ul. św. Gertrudy 2) - konsultacje indywidualne z psychologami dla rodziców uczniów.

Miejscem spotkań będzie SPPPdDzNE, ul. Gertrudy 2. Rodzice zyskają okazję podzielenia się swoimi doświadczeniami w obszarze wychowania dziecka z dysleksją i uzyskania wskazówek do dalszej pracy – indywidualne konsultacje.

 • 2. Przesiewowe badania słuchu.

Pracownicy Małopolskiego Ośrodka Medycyny Pracy w Krakowie przeprowadzą na terenie ZSO nr 5 bezpłatne przesiewowe badania słuchu dla uczniów ZSO nr 5, poprzedzone warsztatami profilaktycznymi „ I Ty możesz zostać Einsteinem” – warsztaty dotyczące metod efektywnego uczenia się.

 

 • 3. Specjaliści Z PPP nr 2 w Krakowie przeprowadzą warsztaty dla uczniów ZSO nr 5.

 

3 DZIEŃ: środa, 18 października 2017, 11.00 – 14.00 - DZIEŃ UCZNIA SP, GIMNAZJUM I LICEUM

OFERTA SKIEROWANA DO UCZNIÓW KL. VII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, UCZNIÓW GIMNAZJÓW ORAZ LICEUM
Uczniów pod opieką nauczycieli zapraszamy do udziału w zajęciach i konkursach, prowadzonych przez naszych nauczycieli i uczniów.

 1. Konkurs ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”.
 2. Konkurs pięknego czytania dla uczniów z dysleksją.
 3. Sztafeta zadaniowa o charakterze sportowym - zajęcia rozwijające koordynację wzrokowo – ruchową.
 4. Warsztaty plastyczne: Origami i decoupage.
 5. Warsztaty gry na bębnach Djembe.
 6. Wystawa: „Sławni Dyslektycy i ich dokonania”
 7. Zabawy i gry planszowe rozwijające funkcje percepcyjno – motoryczną m.in.: TWISTER, Scrablle, Jenga, karaoke i wiele innych.
 8. Trening twórczego myślenia ( quizy: historyczny, matematyczny, geograficzny, bingo matematyczne, pokaz doświadczeń z OPTYKI ).

4 DZIEŃ: czwartek, 19 października  2017, godz.: 11.00 – 14.00 – SZKOLNY DZIEŃ TALENTÓW

OFERTA SKIEROWANA DO UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

 1. SKACZ, BIEGAJ DYSLEKSJI SIĘ NIE DAJ” – rozgrywki sportowe.
 2. MAM TALENT” – szkolny przegląd talentów.
 3. Zajęcia relaksacyjne – rysowanie mandali.

 

5 DZIEŃ: piątek, 20 października 2017,godz.: 10.00 – 12.15 – GALA FINAŁOWA

OFERTA SKIEROWANA DO WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW EUROPEJSKIEGO TYGODNIA ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI ORAZ ZAPROSZONYCH GOŚCI

 1. Wystąpienia organizatorów i gości.
 2. Występ teatru szkolnego „Scena przy Chełmońskiego”
 3. Występ zwycięzców szkolnego konkursu „ MAM TALENT”.
 4. Wręczenie nagród zwycięzcom konkursów.

Miejscem gali będzie ZSO nr 5, podczas uroczystości zostaną podsumowane wszystkie działania podjęte w Europejskim Tygodniu Świadomości Dysleksji.

 

Większość wydarzeń będzie mieć miejsce w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Krakowie, ul. Chełmońskiego 24. Dyżur dla rodziców odbędzie się w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie, ul. św. Gertrudy 2.

 

*W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z koordynatorem, p. Martą Nowak na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 12 637-46-74 w.107,

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.

Oferta edukacyjna 2016/2017