Już drugi rok trwa współpraca XIV LO z organizacją międzynarodową AFS Programy Międzykulturowe. AFS to organizacja zrzeszająca ludzi na całym świecie, ma swoje biura w 60 państwach świata, na wszystkich kontynentach. Obejmuje ona uczniów od 15 do 18 roku życia, mogą oni wyjechać na rok lub trymestr do wybranego kraju, a także stać się wolontariuszami opiekującymi się gośćmi z zagranicy. Do społeczności włącza się również rodziny goszczące i koordynatorów. Młodzież XIV LO w ubiegłym roku uczestniczyła w międzykulturowych i międzypokoleniowych warsztatach kulinarnych, gdzie można było nauczyć się gotowania potraw narodowych z Turcji, Włoch. Sami również uczyli Młodzież z AFS gotować polskie przysmaki. Można było przy tym poznać osobliwe zwyczaje oraz kulturę wszystkich krajów biorących udział w wymianie.
W tym roku 27 września współpracę rozpoczęła uroczystość inaugurująca w Szkole Podstawowej 119, która wspólnie z Seniorami, PAL-em i XIV Liceum uczestniczy w wymianie międzykulturowej. Uczniowie, Seniorzy, wolontariusze oraz młodzież z różnych krajów mogli się zapoznać, wymienić doświadczeniami, zaplanować wspólne projekty i inicjatywy. Pierwsze wspólne działanie miało miejsce 24 października, gdzie młodzież XIV LO i seniorzy spotkali się w siedzibie Fundacji Seniorów Nie Dzieli Nas Wiek wraz z Vittorią z Włoch, która w ramach AFS wybrała do nauki nasze liceum. Spotkanie skoncentrowane było wokół poznawania języka włoskiego, pozwoliło dostrzec podobieństwa i różnice językowe, gramatyczne, a także dzięki temu zgłębić lepiej kulturę i obyczaje panujące we Włoszech.

Tyle już się wydarzyło, a to dopiero początek współpracy XIV LO z organizacją AFS