W piątkowy wieczór szkoły zazwyczaj pustoszeją, ale do XIV LO w ostatni piątek, 25 października 2019 roku, młodzież schodziła się ze wszystkich stron! Wszystko za sprawą Nocy Filmowej, która rozpoczęła się o godzinie 20:00, a zakończyła o 6:00 rano w sobotę.
Młodzież – niemal 50 osób- przygotowała sobie wygodne miejsca (przyniosła materace, śpiwory itp…), zgromadziła ogromne zapasy jedzenia i rozpoczęła nocny maraton. Wszyscy bawili się wyśmienicie, po każdym filmie odbywała się dyskusja dotycząca problematyki zawartej w dziele. Koło 23:00 chętni zamówili sobie pizzę. W trakcie projekcji można było usłyszeć salwy śmiechu, a czasem nawet przeraźliwe piski- to za sprawą horrorów trzymających w napięciu. Część osób podczas Nocy Filmowej smacznie spała, ale zdążyli obudzić się przed 6 rano, aby posprzątać i udać się do swoich domów, odespać seansowe wrażenia.

Wszyscy wyrazili nadzieję na szybką powtórkę Nocy Filmowej w XIV LO.