Drodzy Trzecioklasiści!

Pomimo, że tradycyjna gala i zakończenie roku szkolnego tym razem nie są możliwe, dzisiaj oficjalnie dołączacie do zacnego grona Absolwentów XIV LO im. Mikołaja Kopernika w Krakowie.

Obecna sytuacja związana z koronawirusem postawiła Was w bardzo trudnej sytuacji. W tak ważnej i decydującej o Waszych dalszych losach chwili, pojawiła się ogromna niepewność, kiedy będziecie mogli przystąpić do Matury, do której tyle lat dzielnie się przygotowujecie.

Pamiętajcie, że my ciągle jesteśmy dla Was i z Wami. Możecie liczyć na nasze duchowe, ale i bardzo realne wsparcie. Mimo trudności i niepewności spójrzcie na dobre strony.

Zyskujecie dodatkowy czas, cenne dni na jeszcze lepsze przygotowanie się do Egzaminu dojrzałości. Cała nasza Kadra Pedagogiczna jest gotowa Was wspierać aż do końca. Wierzymy, że to co teraz wydaje się złe i budzące obawy, zostanie przekute w coś bardzo dobrego. Mamy nadzieję i wierzymy, że Wasze doskonałe wyniki matur zrekompensują Wam wszelkie trudy i ogromny stres jakiemu Jesteście teraz poddani.

A kiedy zakończy się ten trudny czas pandemii, zdacie matury, pamiętajcie o naszym XIV LO, o swoich nauczycielach, wychowawcach i całej społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że będziecie nas dobrze wspominać i choć czasem odwiedzać w szkolnych murach naszego liceum.

Kadra Pedagogiczna XIV LO im. Mikołaja Kopernika w Krakowie

P.S. Na uroczystym pożegnaniu spotkamy się w bezpiecznym czasie, kiedy tylko będzie to możliwe.

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.