1 września 2020 roku zdecydowanie nie był typowym Rozpoczęciem Roku Szkolnego w XIV Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Chociaż rozbrzmiał upragniony, pierwszy od marca - dzwonek,   młodzież licealna nie spotkała się - jak zazwyczaj - na uroczystym Rozpoczęciu Roku Szkolnego na przyszkolnym boisku sportowym z Panią Dyrektor Mariolą Regułą oraz Wychowawcami i Gronem Pedagogicznym.

Każda klasa, ze względu na procedury bezpieczeństwa, po zdezynfekowaniu dłoni i nałożeniu maseczek, została wpuszczona do budynku szkolnego, spotkała się z wychowawcami w salach lekcyjnych, a Pani Dyrektor odwiedziła i powitała uczniów w salach, życząc owocnego i spokojnego Roku Szkolnego. Wychowawcy zapoznali Młodzież z licznymi procedurami bezpieczeństwa, uświadamiając, że służą one wspólnemu dobru i zdrowiu całej społeczności szkolnej. Choć na korytarzach nie można było dostrzec tego dnia, jak zazwyczaj, stęsknionych Młodych rzucających się sobie na szyję,  to i tak w szkole panowała radosna atmosfera i zadowolenie, że można rozpocząć naukę w trybie stacjonarnym.

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.