Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

         Na prośbę Weroniki Hylińskiej, ustępującej Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, zamieszczamy poniżej jej podziękowania. 

            Na zakończenie, pełnienia przeze mnie roli przewodniczącej SRU, chciałabym powiedzieć kilka słów.

Dzień 14.10.2020 był dla mnie ważnym dniem,  ze względu na przekazanie roli nowemu przewodniczącemu, jak i prowadzeniu całej uroczystości. Dużo osób pytało mnie, czy sprawowanie tej roli jest dużym obowiązkiem- otóż tak. Wiele różnych rzeczy spoczywało na moich barkach, dużo innych nakładałam na siebie sama. Były dni w których brakowało mi siły, ogrom spraw organizacyjnych zaprzątał moją głowę, jak i trudności w ich realizacji.

Gdy patrzę na to z perspektywy czasu, zadaję sobie pytanie Jak dałaś radę? Dzięki wsparciu nauczycieli i przyjaciół oraz samozaparciu. Myślę, że dzięki temu, iż pełniłam taką, a nie inna rolę, dojrzałam do wielu spraw.

Chciałabym, aby mój następca, a także inni, którzy znajdą się w tej roli, nie poddawali się. Czasem jest naprawdę trudno, ale warto ciężko pracować.

Mój trener powiedział kiedyś "Człowiek jest szczęśliwy wtedy gdy pokona wszystkie przeciwności losu, gdy pokonujemy przeciwności losu, przekraczamy swoje granice i dziękujemy sobie za to, że nie odpuściliśmy i jesteśmy w tym miejscu, w którym chcieliśmy. Nie zawsze to co robimy kończy się powodzeniem, czasem doznajemy porażki- nic się nie stało, spróbuj jeszcze raz i niech będzie to dla ciebie lekcja, a nie upokorzenie. Nigdy nie zaspakajajcie się tym co znajduje się w waszej strefie komfortu, gdyż jesteście w stanie zrobić o wiele więcej niż myślicie".

Dziękuję, za możliwość prowadzenia uroczystość ślubowania klas pierwszych, za każde wsparcie ze strony nauczycieli jak i uczniów. Za każdą możliwość realizowania siebie, za każdą rozmowę podnosząca mnie na duchu. Życzę każdemu, abyście dostali takie wsparcie na jakie sama mogłam liczyć.

Właśnie dzisiaj, stojąc tam na środku, zdałam sobie sprawę jak bardzo, będę za tym tęsknić. Poprzez swoje działania, czułam, że się spełniam - to było cudowne uczucie. Każdemu z was tego właśnie życzę.

Na zakończenie przytoczę słowa Richarda Bacha "Im bardziej chcę coś zrobić, tym mniej nazywam to pracą” J jest to najlepsze podsumowanie mojej motywacji i przede wszystkim działania.

Chciałabym, aby każdym z was, kierowały te słowa i były dla was mottem, podczas trudnych zadań.
Trzymam za was kciuki.


Dziękuję za docenienie mojej pracy.
Weronika Hylińska

 

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.

Oferta edukacyjna 2016/2017