6 lutego 2019 roku, w ramach spotkań ze świadkiem historii, odwiedził szkołę pan Krzysztof Krzyżanowski,znany filmowiec, aby opowiedzieć młodzieży klas 3A i 3C gimnazjum o swoich doświadczeniach, związanych z działalnością w harcerstwie. Pan Krzyżanowski pokazał książki,które podarował mu i podpisał jego dobry znajomy- Aleksander Kamiński, autor utworu Kamienie na szaniec". Opowiadał również o przyjaźni z Orszą (Stanisławem Broniewskim), bohaterem wspomnianej książki. Młodzież była zachwycona panem Krzyżanowskim, jego losami w harcerstwie, opowieściami o spotkaniach ze znanymi działaczami, a także matką Rudego- Zdzisławą Bytnarową. Pan Krzyżanowski motywował młodych ludzi do pokonywania własnych słabości,walki o najważniejsze wartości, w tym o wolność i ojczyznę, a także do rozwoju osobistego, zgłębiania historii, zawiązywania prawdziwych przyjaźni.

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.