Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie w ramach Programów Międzykulturowego i Międzypokoleniowego już od lat współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 119, Centrum Aktywności Seniora „Nie dzieli nas wiek”, AFS Polska, TPD „Chatką Puchatka” oraz Programem Aktywności Lokalnej „Azory”.

14 grudnia 2019 roku w sobotnie przedpołudnie, w murach naszego liceum, odbyło się po raz kolejny Uroczyste Podsumowanie Współpracy.  Na początku spotkania uczniowie Szkoły Podstawowej 119, pod czujnym okiem Pani Marii Michalik, przedstawili piękny, wzruszający, świąteczny Teatr Cieni. Następnie młodzież przebywająca w Krakowie w ramach wymiany międzykulturowej AFS, opowiedziała o tradycjach świątecznych w ich krajach, m. in. we Francji, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Tajlandii i jako ostatni uczniowie z SP 119 opowiedzieli o naszych rodzimych zwyczajach. Kolejnym ważnym punktem spotkania była wizyta Gościa z Koła Podbiegunowego- Mikołaja, który wszystkich hojnie obdarował, a na koniec kosztowano Wigilijnych smakołyków. 

Mimo iż spotkanie miało charakter podsumowujący, to nie koniec współpracy, na naszych uczniów czeka jeszcze mnóstwo wyzwań i wspólnych działań w ramach Programów Międzypokoleniowych i Międzykulturowych.

 

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.

Oferta edukacyjna 2016/2017