W drugiej połowie stycznia bieżącego roku zakończyła się akcja charytatywna „Gwiazdka dla Zwierzaka” organizowana wspólnie z Krakowskim Towarzystwem Opieki nad zwierzętami .

Zbieraliśmy suchą karmę, konserwy, posłania i koce przeznaczone dla bezdomnych psów i kotów z krakowskiego schroniska.

Podobnie jak w poprzednich latach akcja spotkała się dużym odzewem społeczności XIV Liceum Ogólnokształcącego.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy a w szczególności : Julii Masaczyńskiej, Małgorzacie Kościelny, Mateuszowi Pakoszowi, Hubertowi Drabikowi z klasy 1Bp, Oliwii Owczarek z klasy1 Ap, Julii Ziębie-Hojnie z klasy 1Ep i Pani Pedagog Annie Rojek-Gicale.

Jerzy Chwojka

W dniu 21 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się zebrania z Rodzicami podczas których zbierane były środki finansowe przeznaczone na organizację imprez okolicznościowych dla dzieci z Chatki Puchatka.

Zbiórka funduszy połączona była z degustacją ciast upieczonych przez wolontariuszy XIV Liceum Ogólnokształcącego .

Autorami słodkości były Julia Masaczyńska , Gabriela Handzel i Oliwia Grabska z klasy 1Bp, Patrycja Poręba z klasy 1Ag i Martyna Szuba z klasy 3Cg.

Dzięki życzliwości Rodziców ,Dyrekcji i Grona Pedagogicznego zebraliśmy kwotę czterystu piętnastu złotych i siedemdziesięciu jeden groszy.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Jerzy Chwojka

W dniu 24 września 2019 roku w naszej szkole odbyła się pierwsza z cyklu imprez organizowanych dla dzieci ze świetlicy środowiskowej „Chatka Puchatka”.

Było to spotkanie integracyjne służące wzajemnemu poznaniu się podopiecznych Chatki

I wolontariuszy XIV Liceum Ogólnokształcącego.

Po poczęstunku w szkolnej świetlicy dzieci wraz z opiekunami i naszymi uczniami brały udział w grach i zabawach skocznościowych, zwinnościowych i bieżnych przygotowanych przez wolontariuszy.

Następną imprezą będzie „Jesień na sportowo”, która zostanie przeprowadzona w październiku.

Jerzy Chwojka

W dniu 15 czerwca 2019 roku na obiektach Szkoły Podstawowej nr 12 w Krakowie odbył się Piiknik Środowiskowy „Żółty Talerz”.

Impreza zorganizowana pod auspicjami Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zgromadziła podopiecznych wszystkich świetlic środowiskowych naszego miasta i stanowiła ostatni akcent roku szkolnego 2018/2019.

Spotkanie obfitowało w liczne atrakcje .

Dziec i uczestniczyły w konkursach sportowych, tanecznych i wokalnych , degustowały potrawy sporządzone z warzyw i owoców.

Piknik przy organizacji którego brali udział wolontariusze Gim 14 i XIV LO, stanowił promocję zdrowego stylu życia i był niezwykle udaną i, profesjonalnie zorganizowaną imprezą.

Jerzy Chwojka

W dniu 27 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci z Chatki Puchatka.

Po słodkim poczęstunku podopieczni świetlicy udali się do auli szkolnej , gdzie czekały na nich przygotowane przez wolontariuszy ciekawe konkursy, gry i zabawy związane z karnawałem.

Bawiono się wspólnie w rytm starych i najnowszych przebojów muzycznych.

Chatkowicze ponownie zagoszczą u nas w ostatnim tygodniu marca przy okazji sportowej rywalizacji na powitanie wiosny.

Jerzy Chwojka

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.