Szanowni Państwo,

dnia 19.05.2022r w czwartek o godz. 16.30, odbędzie się prelekcja dla Rodziców ze specjalistami z Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie dot. profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych wśród młodzieży. Po prelekcji o 17:30 odbędzie się dzień otwarty. Serdecznie zapraszamy.

29 kwietnia 2022 roku podczas uroczystej Akademii Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz młodsze klasy żegnali klasy maturalne (tym bardziej szczególne, bo to ostatni rocznik po gimnazjum). Uroczystość podzielona była na dwie części - w tej oficjalnej Pani Dyrektor Mariola Reguła skierowała kilka wzruszających słów do tegorocznych Absolwentów, następnie zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz Medal "Summa cum laude", który wręczany jest za wyjątkowe osiągnięcia - w tym roku otrzymała go Klaudia Łapińska. Następnie Absolwenci podziękowali za lata spędzone w murach XIV LO.
W części artystycznej młodsze klasy przedstawiły film o klasach maturalnych, przygotowany przez klasę 3 dp oraz profesora Urbana (Bunkier.tv), oraz skecz zawierający cenne rady, jak ukończyć szkołę. To wszystko przeplatały piosenki wykonane przez Małgosię Łyczko, Oskara Worgacza oraz chórek. Przewodnicząca szkoły - Julia Adamczyk skierowała życzenia dla Abiturientów. Na koniec zostały wręczone upominki.
Podczas uroczystości nie zabrakło łez i wzruszeń.
Życzymy wszystkim tegorocznym Maturzystom połamania piór - koniecznie z czarnym tuszem!
28 kwietnia drzwi naszej Czternastki otworzyły się dla Ósmoklasistów i ich Rodziców. Na przybyłych czekały stoiska prezentujące każdą specjalizację, Uczniowie opowiadali o nauce w określonych klasach. Przygotowane były też doświadczenia chemiczne, klasa artystyczna zaprezentowała swoje talenty, wykonując portrety dla wszystkich chętnych, a klasa informatyczno- matematyczna przygotowała ciekawy pokaz - tworzenie przedmiotów przez drukarkę 3d. Oprócz tego na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji, między innymi fotobudka, pokaz prezentacji i filmu o szkole, Gra Terenowa śladami Sherlocka Holmesa i inne, a także słodki poczęstunek.
Dziękujemy za spore zainteresowanie i zapraszamy wszystkich do dołączenia do naszej Kopernikańskiej Rodziny.
Dzień Otwarty XIV LO
Drodzy Ósmoklasiści, zapraszamy na Dzień Otwarty XIV LO w Krakowie, który odbędzie się już w najbliższy czwartek, 28 kwietnia 2022 roku od godziny 15:00 do 17:00.
W trakcie Dnia Otwartego będziecie Państwo mogli:
- porozmawiać z doradcą zawodowym
- zwiedzić szkołę
- uzyskać szczegółowe informacje o profilach klas, kołach zainteresowań
- zrobić zdjęcie w fotobudce
- wziąć udział w grze terenowej: "Zagadka kryminalna"
- obejrzeć prezentację o XIV LO
- poznać pracę informatyka

Copyright © 2022 XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie Rights Reserved.