Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

Pod egidą „5-tej Strony Świata” w dniach 29 czerwca – 9 lipca odbył się letni obóz młodzieżowy  w Canet Plage w południowej Francji. Na bogaty program obozu składały się wycieczki do Collioure, katalońskiego miasteczka z zamkiem królewskim i portem, stolicy regionu Rousillon – Perpignon, oraz całodniowy pobyt w Barcelonie, gdzie mogliśmy zobaczyć m.in. Katedrę Sagrada Familia, stadion FC Barcelona, zabytkowe dzielnice miasta, Park Guell i La Ramblę.  Wizytę w stolicy Katalonii zakończyliśmy pokazem fontann u podnóża wzgórza Montjuic. W drodze powrotnej do Polski zatrzymaliśmy się jeszcze w Gardalandzie – parku rozrywki.

 

Więcej zdjęć na facebooku: www.facebook.com/XIVKRK

23 września, w pierwszy dzień astronomicznej jesieni, Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze „5-ta Strona Świata” odwiedziło Niepołomice w trakcie odbywającej się w tym mieście cyklicznej imprezy – XII Pola Chwały – będącej pokazem i prezentacją grup rekonstrukcyjnych i wargamingowych. Oddziały wojskowe – począwszy od starożytnych Celtów i Rzymian, średniowiecznych Słowian, rycerzy, polskiej szlachty, żołnierzy napoleońskich, wojska polskie i alianckie z czasów II Wojny Światowej, aż po współczesnych komandosów. Pomimo zupełnie (późno) jesiennej aury wycieczka należała do bardzo udanych. Zdjecia zobaczyć można na http://www.facebook.com/ProfesorGodyn

W dniach 7 lipca do 16 lipca odbył się obóz 5 Strony Świata do Rimini we Włoszech. Oprócz wylegiwania się na plaży i korzystania z uroków tego wypoczynkowego miasteczka byliśmy w romantycznej Wenecji, zakupy robiliśmy w pobliskiej Republice San Marino i odwiedziliśmy „Caput Mundi” (stolicę Świata) – Rzym.

  

  

Zobacz więcej zdjęć w GALERII:

http://www.xiv-lo.krakow.pl/index.php/galeria/oboz-letni-we-wloszech-2017r/oboz-letni-we-wloszech-2017r-12-1594

 

 

W dniu 8 kwietnia odbyła się wycieczka miłośników Klubu 5 Strony Świata do Dolinek Podkrakowskich: Będkowskiej, kawałka Kobylańskiej i muśnięcia Bolechowickiej. Pogoda wyjątkowa udana, uczestnicy i opiekunowie podobnie. Wycieczka wymagała nieco kondycji, ale widoki i atmosfera doskonale zrekompensowały trudy.

 

Do obejrzenia film z wycieczki https://www.facebook.com/ProfesorGodyn/videos/1466723993361096/