Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

 

14 października to Dzień Edukacji Narodowej.

Tego dnia 1773 roku król Stanisław II August powołuje Komisję Edukacji Narodowej – pierwszy w Europie wzór ministerstwa oświaty.

 

XIV Liceum Ogólnokształcące, 14 października 2021 roku, przyjęło ślubowanie od uczniów klasy pierwszej. Powagą tego wydarzenia stali się pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego szkoły.

 

Po uroczystości ślubowania nauczyciele oraz pozostali pracownicy spotkali się – przy kawie, herbacie, wspólnych rozmowach… nie tylko o szkole :)

 

Pobyliśmy też w refleksji o Panu Dyrektorze Ryszardzie Ziębie i Profesorze Andrzeju Tadusie.

 

Pana Dyrektora zapamiętamy za jego „gołębie serce” – cudowny Człowiek… Patrzył tylko na dobro innych. Sam… chyba nie dbał o siebie. Troska o ucznia, o szkołę, o nauczycieli… Wciąż tylko rozterki Jego – jak postąpić, żeby innym było lepiej… Uczył nas, pokazywał jak się uśmiechać, gdy czasem uśmiechu brakowało…

 

Profesor Andrzej Tadus to legenda dziennikarstwa „czternastki”. Wspomnienie o Mentorze przygotowali jego byli uczniowie, później dziennikarze: Kamila Konturek, Marcin Czarnobilski. Materiał w swoim studiu montował Jakub Miłek, jak wiele lat temu… w szkolnym radiu. Towarzyszył im prof. Jerzy Szopa. W nagraniu wykorzystano głos Profesora Andrzeja Tadusa z archiwalnych audycji.

 

 Koledzy! Nie cali miniecie…

 

Audycja okolicznościowa - POBIERZ

Copyright © 2022 XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie Rights Reserved.

Oferta edukacyjna 2016/2017