Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

29 października klasa 3ap, razem z panem Jurandem Sękiem oraz panią Joanną Ulińską mieli okazję wyjść na wspaniały wykład o anatomii, prowadzony w Krakowskiej Szkole Wyższej Promocji Zdrowia.
           Wykład potrwał kilka godzin, a wiedza jaka została przekazana naszym uczniom jest bezcenna. Szczególnie zainteresowani mieli okazję podejść do interaktywnego stołu, gdzie z bliska mogli zobaczyć nie tylko różne części ciała, ale także jego płaszczyznę, przekroje, poszczególne układy,
w zależności od tego na czym zależało im najbardziej. Otaczające ich zewsząd modele 3D układu szkieletowego, czy mięśniowego pozwoliły na doświadczenie czegoś znacznie innego od płaskich stron grubych podręczników.
          Choć jest to pierwsze takie wyjście dla klasy 3ap w tym roku, to z pewnością nie ostanie. Zależy nam, aby uczniowie mogli mieć styczność z czymś więcej niż teorią, tak by ich pasja do przedmiotu nigdy nie osłabła. Wierzymy, że wiedzę podręcznikową najlepiej przeplatać jest z odrobiną praktyki i czymś, co zostanie w głowie na długie lata już po ukończeniu liceum, niezależnie od ostatecznego wyboru studiów poszczególnych osób. Chcemy rozwijać pasję w naszym uczniach, a po ich zadowolonych minach, wierzymy, że nam się to udaje.
          Oczywiście, nie tylko klasa 3ap doświadczy temu podobnych wyjść. Plan takich spotkań obejmuję wszystkie klasy, spersonalizowanie dla poszczególnych rozszerzeń. Trzeba w końcu obudzić uczniów, po długim nauczaniu zdalnym!

Jagoda Karpinal

 

 

Copyright © 2022 XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie Rights Reserved.

Oferta edukacyjna 2016/2017