Święta Bożego Narodzenia to chyba najpiękniejsze święta w roku. Magia tych świąt polega na niepowtarzalnej atmosferze jaka towarzyszy nam w te święta, to czas najpiękniejszych tradycji, wspólnych chwil, rodzinnej wieczerzy, emocji przeżywanych razem. Wielu naszych bliskich przemierza kilometry, aby spędzić wspólne chwile przy rodzinnym stole - w blasku świec i zapachu choinki, w otoczeniu najbliższych sercu i najpiękniejszych emocji wzruszeń, radości oczekiwania, satysfakcji obdarowania. W te święta, jak w żadne inne czas ma inne znaczenie a przestrzeń inny wymiar. W czasie tego jednego wieczoru dzieje się magia.

Boże Narodzenie sięga tradycjami dawnych czasów. Do wieczerzy wigilijnej zasiadano z zapadnięciem zmroku, z chwilą ukazania się pierwszej gwiazdy pilnie wypatrywanej przez dzieci. Zaczynano od dzielenia się opłatkiem połączonym ze składaniem sobie życzeń. Piękny ten zwyczaj zachował się w Polsce do czasów obecnych. Dla dzieci jest to chyba najpiękniejszy wieczór w roku, w którym atmosfera baśni urzeczywistnia się na parę godzin, gdy pod pięknie ubraną choinką, w świetle kolorowych światełek znajdują prezenty o których marzyły.

Tradycja obchodów Świąt Bożego Narodzenia jest głęboko zakorzeniona nie tylko w narodzie polskim. Na całym świecie katolicy świętują narodzenie Jezusa, ale w każdym kraju panują nieco odmienne zwyczaje.

Zobaczmy jak kultywowane jest Boże Narodzenie w różnych zakątkach świata klikając w LINK

Copyright © 2022 XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie Rights Reserved.