29 kwietnia 2022 roku podczas uroczystej Akademii Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz młodsze klasy żegnali klasy maturalne (tym bardziej szczególne, bo to ostatni rocznik po gimnazjum). Uroczystość podzielona była na dwie części - w tej oficjalnej Pani Dyrektor Mariola Reguła skierowała kilka wzruszających słów do tegorocznych Absolwentów, następnie zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz Medal "Summa cum laude", który wręczany jest za wyjątkowe osiągnięcia - w tym roku otrzymała go Klaudia Łapińska. Następnie Absolwenci podziękowali za lata spędzone w murach XIV LO.
W części artystycznej młodsze klasy przedstawiły film o klasach maturalnych, przygotowany przez klasę 3 dp oraz profesora Urbana (Bunkier.tv), oraz skecz zawierający cenne rady, jak ukończyć szkołę. To wszystko przeplatały piosenki wykonane przez Małgosię Łyczko, Oskara Worgacza oraz chórek. Przewodnicząca szkoły - Julia Adamczyk skierowała życzenia dla Abiturientów. Na koniec zostały wręczone upominki.
Podczas uroczystości nie zabrakło łez i wzruszeń.
Życzymy wszystkim tegorocznym Maturzystom połamania piór - koniecznie z czarnym tuszem!

Copyright © 2022 XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie Rights Reserved.