Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

 

11 grudnia rano aula była już gotowa do rozgrywek. Na 24 graczy czekały komplety Scrabble oraz nagrody - gry edukacyjne i towarzyskie, ukryte w mikołajowym worku.

Turniej uroczyście otwarła Pani Dyrektor Mariola Reguła, w krótkim wystąpieniu przypominając ciekawą historię gry Scrabble i życząc wszystkim jak najlepszej zabawy.

Cztery rundy intelektualnej rozrywki i rywalizacji przebiegały w bardzo miłej atmosferze.

Zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych zostali: Roman Stanecki (I miejsce), Szymon Olajossy (II miejsce) i Konstanty Lis (III miejsce) - uczniowie SP nr 36.

Wśród licealistów najlepszym graczem okazał się Aleksander Rogowski, II miejsce zdobył Jakub Burnetko, a III Oliwia Grabska.

Gratulujemy!

W dniu 7 grudnia odbył się organizowany przez XIV LO Turniej Mikołajkowy Scrabble dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów.
Do zawodów przystąpili uczniowie klas III Gimnazjów nr 12 i nr 14 oraz klas V- VIII Szkół Podstawowych nr 113 i nr 36.
Turniej uroczyście otwarła Pani Dyrektor Mariola Reguła, życząc wszystkim jak najlepszych liter i przyjemności w słownym "łamaniu głowy".

Cztery rundy intelektualnej rozrywki i rywalizacji przebiegały w bardzo miłej atmosferze. 
Najlepszym graczem turnieju został Szymon Olajossy, uczeń Szkoły Podstawowej nr 36. 

Wicedyrektor XIV LO, Pani Beata Kończakowska-Dziób pogratulowała zawodnikom wręczając dyplomy i mikołajkowe niespodzianki. Zwycięzcy otrzymali gry planszowe: „Carcassone”, „Zakazana Wyspa” oraz „Boggle”, ufundowane przez Radę Dzielnicy IV.

 Do zobaczenia w przyszłym roku!

Grażyna Zawadzka

 

 

KLUB GIER WSZELAKICH

 

ZAPRASZA NA SWOBODNE ROZGRYWKI SCRABBLE!

 

Już wkrótce odbędzie się Szkolny Turniej Scrabble - przyjdź potrenować!

 

 

zapisy w sali 13, do dnia 30 września 2018

 

 

konkurs - zadanie do wykonania na planszy do dnia 14 października 2018

 

 

Zacznijcie od ułożenia na swojej planszy słowa PARAWAN, tak jak pokazano na zdjęciu, a następnie (grając zgodnie z regułami) starajcie się zdobyć jak największą liczbę punktów, układając wyłącznie słowa będące rzeczownikami w mianowniku (liczby pojedynczej lub liczby mnogiej).

Kolejne ruchy i punkty zapisujcie w tabeli według poniższego wzoru. Następnie zróbcie zdjęcie planszy oraz przedstawcie tabelę z wynikami. Jeśli nie macie własnej planszy, zapraszam do sali 13.

Rozwiązania proszę przesłać na mój adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub przynieść wydrukowane do sali 13. Nie zapomnijcie się podpisać!

 

 

 

 

 Grażyna Zawadzka, opiekun Szkolnego Koła Scrabble

 

 

 

  

KOŁO SCRABBLE

zaprasza

 sala 13

 

Pierwsze spotkanie

odbędzie się w czwartek 27 września 2018r.

o godzinie 15

W dniu 9 marca, podczas dnia otwartego szkoły mieliśmy szansę zapoznać się z grami zręcznościowymi świata: grą NOVUSS i CARROM. Tajniki gier przedstawiła nam p. Svetlana Kunc.

Kilka zdań o grze

NOVUSS - łotewski sport narodowy

Nazywany Bilardem Marynarskim dla 2 albo 4 graczy.

Grę rozgrywa się na kwadratowym stole o boku ok. 100 cm,z łuzami w każdym z rogów i liniami oznaczonymi na powierzchni stołu, dzielącymi go na cztery pola. Celem gry jest umieszczenie wszystkich krążków swojego koloru w łuzach za pomocą krążka, pełniącego funkcję białej bili stosowanej w innych odmianach bilardu.

 

 

Kilka zdań o grze

CARROM – indyjski bilard

Carrom to gra bilardowa rozgrywana na kwadratowym stole, polegająca na wbijaniu drewnianych krążków do łuz, za pomocą strikera. Zawodnicy grają w pozycji siedzącej. Celem gry jest wbicie przez zawodnika wszystkich krążków swojego koloru zanim przeciwnik wbije swoje.

 

Zainteresowanych grami NOVUSS i CARROM zapraszamy po informacje do p. Magdaleny Włodarczyk.

 

 

Copyright © 2022 XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie Rights Reserved.

Oferta edukacyjna 2016/2017