Ostatnie pożegnanie
- Szczegóły
- Autor: Grzegorz Dadał
Szkoła do hymnu
- Szczegóły
- Autor: Grzegorz Dadał
Dziś społeczność #Czternastki wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, wspólnie odśpiewując „Mazurek Dąbrowskiego”.
W tym roku w akcji uczestniczyło ponad 4,8 miliona uczniów i nauczycieli z całej Polski, którzy w jednym momencie zaśpiewali nasz narodowy hymn, by uczcić odzyskanie przez Polskę Niepodległości. 
Po wspólnym śpiewie wysłuchaliśmy przygotowanej przez naszych uczniów i nauczycieli audycji radiowej poświęconej historii drogi Polski do Niepodległości.
Wycieczka do Warszawy
- Szczegóły
- Autor: Grzegorz Dadał
W dniach 22–24 października klasa 3D i 4B wraz z opiekunami: p. Jurandem Sękiem, p. Joanną Książek i p. Aleksandrą Kopystyńską odbyła trzydniową wycieczkę do Warszawy
.
Podczas pobytu zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc
.
Pierwszego dnia zobaczyliśmy Stadion PGE Narodowy 
. Następnie przeszliśmy przez starówkę miasta, oglądając Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski oraz Zamek Królewski
.
Drugiego dnia odwiedziliśmy Muzeum PRL
, które pozwoliło nam przenieść się w czasy dawnej Polski Ludowej. Potem spacerowaliśmy po Łazienkach Królewskich , oglądając Pałac na Wyspie, pomnik Fryderyka Chopina, a także Pałac Belwederski i Wilanów.
Trzeciego dnia podziwialiśmy wystawy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz wjechaliśmy na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, skąd mogliśmy podziwiać panoramę miasta
.
Mieliśmy też okazję przejechania się warszawskim metrem
.
Było wesoło, śmiesznie i panowała świetna atmosfera
. Pogoda dopisała, wycieczka była bardzo udana, pełna wrażeń, spacerów i przede wszystkim wspólnych chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci
Patriotyczna nuta w klasie Id.
- Szczegóły
- Autor: Grzegorz Dadał
„Legiony to żołnierska nuta...”
– tymi słowami pieśni „Pierwsza Brygada” dnia 7.11 rozpoczęła się lekcja języka polskiego w klasie 1d u Pani Edyty Zaremby.
Klasa wraz z nauczycielką poznała historię znanych pieśni patriotycznych, takich jak „Wojenko, wojenko”, „Piechota”, „Kadrowa”
i odśpiewała je, by wyrazić szacunek dla legionistów oraz osoby Józefa Piłsudskiego.
Zajęcia zakończyło uroczyste odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.