Zapraszamy na Instagrama.
- Szczegóły
- Autor: Grzegorz Dadał
Szkolna Rada Uczniowska zaprasza wszystkich uczniów Czternastki na ich Instagrama
Znajdziecie tam zapowiedzi dni tematycznych, tik toków i wielu innych rzeczy
Przede wszystkim Instagram ma na celu zaangażowanie Uczniów w aktywne życie społeczności Czternastki i branie ich pomysłów pod uwagę 
SRU przypomina również, że w każdej chwili można napisać w prywatnej wiadomości w jakiejkolwiek sprawie
Warsztaty teatralne.
- Szczegóły
- Autor: Grzegorz Dadał
We wtorek - trzeciego października 2023r. - za oknem zachwycała złota polska jesień, a w naszej szkole odbyły się profesjonalne Warsztaty Teatralne z panem Adrianem Kolosem - reżyserem i aktorem.
Kolejne już spotkanie tym razem obejmowało ćwiczenia takie jak:
spacer skupienia,
figury z krzesłami,
lustro.
Całość zmagań aktorskich uwieńczyły scenki improwizowane. Po tych warsztatach widać, że XIV LO talentami stoi.
Pomysłodawczynią warsztatów była Pani Edyta Zaremba.
Nowy przewodniczący SRU.
- Szczegóły
- Autor: Grzegorz Dadał
Drodzy Uczniowie!
W dniu 28.09.2023 odbyły się wybory na przewodniczącego Szkolnej Rady Uczniowskiej. W szranki stanęło 5 kandydatów, a zwyciężył Szymon Prażmowski z klasy 2C. Wiceprzewodniczącym został Oskar Worgacz z klasy 4a.
Gratulujemy
Wycieczka
- Szczegóły
- Autor: Grzegorz Dadał
21 września 2023 r., korzystając z pięknej pogody klasa 3b wyjechała w okolice Myślenic, aby poznać wyżynny krajobraz małopolskiej części Beskidów oraz formy geologiczne Pogórza Karpackiego. Spod Schroniska na Kudłaczach, pod przewodnictwem prof. Dariusza Godynia, zawędrowaliśmy na Suchą Polanę na Przełęczy Suchej. W czasie II wojny światowej często odbywały się w tym miejscu przeglądy licznych w tym rejonie oddziałów partyzanckich, co upamiętnia okolicznościowy głaz i krzyż. Następnie ruszyliśmy dalej w kierunku Trzech Kopców. Strome podejście na szczyt pokonali najbardziej wytrwali. Pani Bernatowicz tradycyjnie zamykała stawkę i oczywiście na szczyt nie dotarła. Po obejrzeniu cudownych widoków ze zbocza góry Chełm wróciliśmy do schroniska, gdzie czekał na nas pyszny posiłek z grilla i chwila relaksu. Lekcja geografii w terenie - to jest to!
Dr Monika Kozień-Bernatowicz