13 października 2023 roku tradycyjnie już świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, połączony z Ślubowaniem Klas Pierwszych. Na początku uroczystej akademii zabrała głos Pani Dyrektor Anna Rymaszewska, która życzyła Uczniom licznych sukcesów. Przedstawiła też "Sylwetkę Ucznia XIV LO", czyli wizję tego, jakie cechy powinien posiadać Uczeń Naszej Szkoły po ukończeniu liceum. Głos zabrała również Pani Aleksandra Małek - Przedstawicielka Rady Rodziców, która w przepięknych słowach zwróciła się zarówno do Uczniów, jak i do Grona Pedagogicznego, życząc wszystkim wspaniałego czasu nauki i licznych sukcesów. Następnie Uczniowie klas pierwszych przystąpili do Uroczystego Ślubowania. Nie obyło się też bez życzeń i wyróżnień dla nagrodzonych Nauczycieli i Pracowników Administracyjnych Szkoły.
Druga część spotkania przybrała mniej oficjalny charakter, był to czas na zaprezentowanie przez poszczególne Klasy Pierwsze krótkich filmów z ich udziałem. Na koniec Teatr Szkolny przygotował krótki skecz " Diagnoza Pierwszaków", który został niezwykle ciepło przyjęty przez - jak zawsze - wspaniałą publiczność