Szanowni Państwo!
IGOR SZYMAŃSKI uczeń klasy 2E otrzymał od Pani Dyrektor Anny Rymaszewskiej Dyplom Uznania za
WZOROWĄ POSTAWĘ OBYWATELSKĄ I BEZINTERESOWNĄ POMOC DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI.
Dlaczego?
Pani Dyrektor Anna Rymaszewska oraz wychowawca klasy - Pan Tadeusz Ratusiński dowiedzieli się, że Igor - Uczeń naszej Czternastki, uratował życie kobiecie.
Wydarzenie miało miejsce 24 stycznia 2024 r., w środę.
Igor był w McDonalds (chyba przy ul. Opolskiej) i wychodząc, zobaczył leżącą na chodniku kobietę z rozciętą, zakrwawioną twarzą. Z relacji Igora wynika, że zajął się nią, tzn. przede wszystkim ułożył ją w pozycji bocznej ustalonej. Mówił, że ktoś zadzwonił po karetkę. Karetka po jakimś czasie przyjechała, o nic nie pytała Igora i zajęła się kobietą. A on poszedł do szkoły.
Igor otrzymał pismo od kierownika tej restauracji, że wzorcowo zajął się tą kobietą.
Jesteśmy dumni z wzorowej postawy naszego Ucznia!