„Legiony to żołnierska nuta...”
– tymi słowami pieśni „Pierwsza Brygada” dnia 7.11 rozpoczęła się lekcja języka polskiego w klasie 1d u Pani Edyty Zaremby.
Klasa wraz z nauczycielką poznała historię znanych pieśni patriotycznych, takich jak „Wojenko, wojenko”, „Piechota”, „Kadrowa”
i odśpiewała je, by wyrazić szacunek dla legionistów oraz osoby Józefa Piłsudskiego.
Zajęcia zakończyło uroczyste odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.