13 grudnia odbyła się, będąca już coroczną tradycją, Wigilia Samorządów Uczniowskich. Podczas wydarzenia nowo wybrane Samorządy mają szansę na zapoznanie się ze sobą oraz z działalnością MRK. Czas umilił nam quiz, poczęstunek i wspólny śpiew. Jednak w tym roku integracyjna część wydarzenia została poprzedzona merytoryczną prezentacją przygotowaną przez Komisję Edukacyjną Młodzieżowej Rady Krakowa. Prezentacja poruszała tematy, w których kierunku Rada działała w poprzedniej kadencji m.in. Rzecznik Praw Ucznia, nieścisłości statutowe, Rada Szkoły czy finansowanie akcji SU, a całe wydarzenie miało na celu wypracowanie strategii pracy między Samorządami Uczniowskimi a Młodzieżową Radą.
Samorządy miały okazję przekonać się, jak niektóre rzeczy działają w innych szkołach i wymienić się swoimi doświadczeniami. Mamy nadzieję, że efekty wydarzenia zobaczycie w swoich szkołach już niedługo.