Współpraca Międzypokoleniowa 😊
25 stycznia 2024 roku o godzinie 16:00 odbyło się nietypowe spotkanie...
Nietypowe, gdyż przyjmuje się, że to starsi uczą młodzież. Tym razem jednak stało się odwrotnie - Młodzież ze Szkolnego Klubu Debat Oksfordzkich XIV LO przeprowadziła szkolenie dla przesympatycznych Państwa Seniorów z "Fundacji Nie Dzieli Nas Wiek". W trakcie spotkania dokładnie omówiono, czym są debaty oksfordzkie, jakie zadania spoczywają na poszczególnych mówcach, nie pominięto też innych ważnych kwestii, takich jak typy tez, tryb zgłaszania "Ad vocem", zadawania pytań itp... Na koniec przeprowadzono krótką debatę pokazową. To szkolenie odbyło się po to, aby po feriach móc spotkać się z Państwem Seniorami i przeprowadzić wspólną debatę.
Opiekunami Szkolnego Klubu Debat Oksfordzkich są Pani Anna Długosz oraz Pani Alicja Ryś.